Буркун як медонос - медопродуктивність та агротехніка вирощування
Буркун медоносна рослина - розрізняють кілька видів важливого для бджіл буркуну. Буркун не тільки медоносна рослина, але також важлива кормова рослина, фітомеліорант, що відроджує родючість ґрунту, лікарська рослина і знаходить багато інших сфер застосування.
Зміст
- Буркун жовтий медонос
- Буркун жовтий медонос опис
- Буркун жовтий як медонос
- Медопродуктивність буркуну жовтого
- Який буркун найкращий медонос білий чи жовтий
- Буркун жовтий медонос агротехніка
- Жовтий буркун як медонос коли сіяти
- Буркун білий медонос
- Буркун білий медонос опис
- Медопродуктивність буркуну білого
- Буркун білий медонос агротехніка вирощування
- Буркун лікарський застосування
- Буркун зубчастий медонос
- Буркун однорічний медонос
- Відео медонос буркун однорічний для бджільництва
- Буркун кримський медонос
- Буркун волосистий медонос
- Буркун ароматний медонос
- Буркуновий мед
...
...
Буркун жовтий медонос
Буркун жовтий медонос опис
Буркун жовтий медонос опис його наступний це дворічна
трав'яниста рослина сімейства бобових (Fabaceae) висотою більше
Листя чергове трійчасте, листочки яйцеподібні або ланцетні, з них середній на довшому черешку, бічні - сидячі, прилистки ланцетні. Квітки буркуну жовтого мають жовтий колір і зібрані у довгі та вузькі кисті, у кожній може бути від 30 до 70 квіток. Квітки запашні, із приємним запахом, які приваблює бджіл. Плід — овальний, поперек зморшкуватий, однонасінний біб жовтого кольору. Буркун жовтий часто можна зустріти вздовж доріг на різноманітних пустирях, схилах пагорбів та ярів, на засолених землях. Буркун жовтий чудово росте на кам'янистих, суглинистих, піщаних ґрунтах, добре переносить засолення ґрунтів.
Буркун жовтий прекрасна кормова рослина, яка також є фітомеліорантом. Бджолярі можуть з успіхом використовувати його для посіву по схилах балок, для зміцнення стінок ярів, на засолених землях, де буркун жовтий сприяє зменшенню засоленості ґрунтів та веденню їх надалі в сівозміну. Бджолярі можуть підсівати буркун жовтий по лісових узліссях, у лісосмугах, на незручних місцях. Буркун жовтий можна чудово вписати в зернові сівозміни висіваючи під покривом інших культур, наприклад ячменю, вівса, фацелії, ріпаку та інших культур. Буркун практично обов'язковий елемент у сівозмінах на рисових чекових полях. Буркун жовтий може використовуватися для рекультивації та окультурення лук різних типів. Крім того буркун жовтий має гарні лікарські якості, тому ділянки буркуну жовтого також можуть використовуватися для збору лікарської сировини.
Буркун жовтий як медонос
Як медонос буркун жовтий цінуються за ранній термін цвітіння. На питання буркун жовтий медонос коли виділяє нектар, можна відповісти що цвіте буркун на 7-20 днів раніше буркуну білого, наскільки раніше залежить від регіону. Цвітіння буркуну жовтого починається у першій половині червня в умовах Півдня України.
Медопродуктивність буркуну жовтого
Медопродуктивність буркуну жовтого становить 140-
Найважливіші фактори, що впливають на медопродуктивність буркуну жовтого, це температура повітря і вологість повітря. Квітки буркуну жовтого починають виділяти нектар при температурі вище 20 градусів за Цельсієм, найбільша кількість нектару квітками буркуну жовтого виділяється в ясну безвітряну погоду при 25 градусах за Цельсієм та відносною вологістю повітря 60%.
Якщо під час медозбору знижується температура нижче 20 градусів за Цельсієм, то буркун жовтий припиняє виділяти нектар. Нектар буркуну жовтого високоцукровий, прозорий, із сильним запахом сіна, легко доступний бджолам у квітках.
На вміст цукру в нектарі впливає вологість і температура повітря, зі збільшенням вологості повітря і зниження температури кількість цукру в нектарі зростає. Зі зниженням вологості та підвищенням температури кількість цукру в нектарі в квітках буркуну жовтого зменшується. Найбільша кількість нектару в квітках спостерігається в період від розкриття пильовиків до дозрівання приймочка. Тим не менш, буркун жовтий як медонос цінний тим, що негативні погодні явища меншою мірою позначаються на ньому, ніж на інших медоносних рослинах, тому в степових посушливих районах, особливо з солоними ґрунтами буркун може стати основою медозбору.
Цвітіння буркуну жовтого тривале і може тривати до 41 дня,
за цей період бджоли можуть зібрати до 40 кілограмів меду з одного вулика,
неодноразово відзначені випадки, коли в середньому на бджолосім'ю збиралася від
73 до
Буркун жовтий гарний пилконос, бджоли також збирають з буркуну жовтого велику кількість пилку блідо-жовтого кольору.
Квітки буркуну жовтого добре відвідуються бджолами, крім наявності великої кількості нектару та пилку легко доступних для бджіл, це може ще пояснюватися тим, що квітки буркуну жовтого видають приємний запах кумарину, який приваблює бджіл.
Якщо буркун жовтий підкосити на висоті 15 сантиметрів від землі, то відростаючи буркун почне цвісти, і цвіте до пізньої осені, таким чином, для бджіл можна створити медозбір, що підтримує їх в період підготовки сімей до зимівлі.
Шляхом посіву буркуну жовтого в різні терміни і підкошувати можна створити безперервний медозбір з буркуну протягом усього бджолярного сезону. Господарство, яке зможе це зробити, отримає прибуток як за рахунок реалізація буркуну на корм худобі, реалізації насіння, а також реалізації монофлерного буркунового меду та пилку буркуну. Чистий буркунний мед вважається добрим сортовим медом і може бути реалізованим за вищими цінами, при грамотній маркетинговій політиці.
При запиленні буркуну жовтого бджолами необхідно
враховувати, що продуктивний літ бджіл на полі не повинен перевищувати
Мед з буркуну жовтого світло-бурштинового або білого кольору, мед приємний на смак, має сильний аромат. Дивися детальніше буркуновий мед.
Який буркун найкращий медонос білий чи жовтий
Багато бджолярів часто запитують який буркун найкращий медонос білий чи жовтий?
На питання, який буркун найкращий медонос білий або жовтий відповідь буде досить простою, всі буркуни прекрасні медоноси. Тим більше що крім білого і жовтого буркуну існують і інші - зубчастий буркун, ароматний буркун, кримський буркун, каспійський буркун, волзький буркун та інші буркуни медоноси. У кожного буркуну як медоноса є свої особливості.
Буркун жовтий медонос агротехніка
Насіння буркуну твердокам'яне, тому насіння, що обсипалося, може довго лежати в грунті не даючи сходів в перший рік і поступово сходити протягом декількох років. Тому насіння буркуну жовтого перед посівом необхідно скарифікувати, також непогані результати дає замочування насіння буркуну у воді кімнатної температури на 5-6 годин.
Якщо насіння буркуну обробити у такий спосіб, то сходи з'являються через 5-7 днів після посіву.
Жовтий буркун як медонос коли сіяти
На питання буркун як медонос коли сіяти можна відповісти таким чином, необхідно виходити з кліматичних умов місцевості навколо пасіки.
Буркун жовтий не боїться низьких температур, тому в умовах Півдня України посів буркуну жовтого закінчують не пізніше третьої декади квітня. Якщо немає можливості завершити посів навесні то буркун як медонос, коли сіяти також можна сіяти і влітку після великих дощів.
Навесні перед посівом вирівнюють ділянку, проводять
додаткову культивацію ґрунту, перед посівом ґрунт прикочують кільчастим котком,
а також після посіву коткування повторюють. Це забезпечить більш дружні сходи
буркуну. Буркун жовтий рясно цвіте на другий рік, у першій половині червня,
якщо підкосити буркун у період бутонізації, на висоту 12 -
Буркун білий медонос
Буркун білий - Melilotus albus Medik.
Буркун білий медонос опис
Медонос буркун білий однорічна або дворічна медоносна
трав'яниста рослина із сімейства бобових (Fabaceae) у висоту 30-
Медопродуктивність буркуну білого
Квітки буркуну білі, мають приємний запах, виділяють багато пилку і нектару. Буркун білий зацвітає у другій декаді червня в умовах Рязанської області. Цвіте буркун білий 45-50 днів у червні та серпні, але якщо стоїть спека і посуха, термін цвітіння може бути меншим. Кожна квітка буркуну живе один-два дні до того моменту, поки не запилеться, після запилення квітки вона засихає і розпускається наступний за нею в китиці. Особливості буркуна білого як медоноса є те, що в перші 2 тижні цвітіння відцвітає від 2/3 до 3/4 всіх кольорів. Тому бджоляру важливо не прогаяти цей період, а також фермерам, які скошують буркун на корм худобі в період бутонізації. Якщо буркун скошувати через два – два з половиною тижні після початку масового цвітіння, то стебла ще не встигнуть загрубіти, а бджолярі вже встигнуть отримати добрий медозбір.
Медопродуктивність буркуну білого дуже висока, з 1 гектара диких
чагарників буркуну білого бджоли збирають до
Для цілей бджільництва в умовах Полліся найоптимальнішим виявляється широкорядний посів із нормою висіву 4-5 мільйонів насіння на гектар, що забезпечує нектаропродуктивність на рівні 465 – 488 кілограм цукру з гектара.
Буркун білий при підкошуванні здатний відростати і надалі
цвісти до пізньої осені. Медозбори з буркуну білого можна назвати середніми, в
день приросту ваги контрольного вулика можуть досягати 2 -
Мед, зібраний з квіток буркуну відноситься до світлих сортів меду і має приємний смак. Дивися докладніше статтю буркуновий мед.
Настій трави буркуну застосовують при лихоманках, малярії, простудних хворобах, як сечогінний при водянці, для збільшення виділення молока у жінок, що годують. Мазі з квіток і листя буркуну мають ранозагоювальні властивості.
Буркун білий медонос агротехніка вирощування
Оптимальне закладення при посіві насіння буркуну в грунт
0.5-
Буркун лікарський застосування
Настій і відвар буркуну мають відхаркувальні, пом'якшувальні, а також болезаспокійливі, ранозагоювальні та заспокійливі властивості. Буркун, завдяки вмісту кумарину, пригнічує центральну нервову систему і має протисудомну дію. У народній медицині настій трави застосовують при хронічному бронхіті, безсонні, мігрені, нездужаннях, викликаних високим тиском крові та рясними менструальними кровотечами. Зовнішньо настій трави у вигляді обмивань, ванн та компресів вживають при наривах, гнійниках, фурункулах, запаленні молочних залоз та ревматизмі суглобів. Подрібнені та прокип'ячені з жиром або олією квітки посилюють дозрівання наривів. Подрібнене листя прикладають до пухлин для їх розм'якшення і до ран для витягування гною.
Буркун зубчастий медонос
Буркун зубчастий
дворічна бобова трав'яниста рослина. Корінь буркуну зубчастого сильно
потовщений, з великою кількістю товстих бічних коренів першого та другого
порядку. Стебла буркуну частіше порівняно короткі висотою близько 30-
Нижнє і середнє листя частіше довгасто-еліптичної,
широкоовальної або подовжено-обратнояйцевидної форми, рідше листя майже
ромбічні, З,0-
Буркун зубчастий хороший медонос. Бджоли збирають з квіток буркуну зубчастого багато нектару та пилку.
Буркун зубчастий поширений у європейській частині Росії, Україні, Білорусії, Прибалтиці, на Кавказі, у Східному та Західному Сибіру, Казахстані, Середній Азії.
Буркун зубчастий віддає перевагу засоленим землям і виростає на луках, часто росте на солонцюватих, рідше зустрічається в тугаях, на сирих солончаках, росте по днищах балок, іноді зустрічається як бур'ян у посівах від лісостепової, до напівпустельної зонах, виростає по берегах струмків та річок.
Буркун зубчастий цінна кормова рослина, особливо цінна його властивість виростати на засолених ґрунтах та солонцях. Буркун охоче поїдається тваринами. Буркун зубчастий вважається безкумаринним "солодким" видом буркуну. Буркун зубчастий представляє великий інтерес у селекції для створення цінних сортів буркуну, що не містять кумарин. Буркун зубчастий добрий медонос який підвищує родючість ґрунту.
Буркун однорічний медонос
Буркун однорічний відносно нова рослина, в наших краях. Буркун однорічний був виведений селекціонерами у США. Буркун однорічний унікально тим, що:
- Буркун однорічний цвіте в перший же рік після посіву,
- Буркун однорічний за медопродуктивністю значно перевищує дворічні сорти буркуну, Буркуновий мед, один із найкращих сортів меду.
- Буркун однорічний ідеально підходить для засіву різних непрямих земель, солончаків, полів і т.д.
- Буркун однорічний добре поєднується в різних посівах з іншими культурами (кукурудза та інші), збагачуючи кормову суміш, а також одночасно дає бджолам хороший медозбір.
- Буркун однорічний використовується як корм для тварин,
- Буркун однорічний має найцінніші лікувальні властивості.
Буркун однорічний посухостійка культура вегетаційний період
буркуну - 120 ... 140 днів, стебла прямі, гіллясті, зеленого кольору, в нижній
частині з антоціановим забарвленням. Рослина буркуну однорічного у висоту
досягає 1,8-
Розмножується буркун однорічний насінням, схожість насіння
буркун не втрачає більше 10 років. Боби буркуну однорічного округло-яйцевидної
форми, сітчасто-зморшкуватою поверхнею блідо-жовтого або буро-сірого кольору.
Насіння жовтого кольору із зеленуватим відтінком. Розмір насіння буркуну -1,7
...
Буркун однорічний цінний і як кормова рослина. За своїми кормовими якостями не поступається таким кормовим травам як люцерна і конюшина. Буркун однорічний використовують на сіно, сінаж, силос, випас, для седерації та зміцнення ґрунтових схилів. Врожай зеленої маси 300 і більше центнерів із гектара. Крім всього вищеперерахованого буркун однорічний, чудова лікарська рослина.
Буркун однорічний при вирощуванні на насіння дуже чуйний на
зрошення. Критичний період його посідає фазу масового цвітіння, коли
середньодобовий витрата вологи сягає 1,6-
Дозріле насіння буркуну легко обсипається, через що можливі великі втрати врожаю. Тому при досягненні збиральної фази стиглості насіння проводять роздільне збирання. Пряме комбайнування буркуну через нерівномірне цвітіння та дозрівання бобів на кистях неприпустимо. При збиранні необхідно ретельно загерметизувати комбайн, щоб знизити втрати дрібного насіння буркуну.
Зберігати насіння після їх очищення слід у сухих складах при вологості 12-13%.
У культурі використовують такі сорти буркуну однорічного як Поволзький, Середньоволзький, Херсонський сувенір, Донецький однорічний.
Буркун кримський медонос
Буркун кримський бобова рослина з дворічним циклом розвитку.
Стебла буркуну кримського світло-зеленого або сизого кольору, прямі, гіллясті,
заввишки 30-
Буркун кримський поширений у Криму, особливо часто на південному березі. Поодинокі рослини ростуть на околицях Сімферополя та Керчі. Росте по осипах, на схилах гір, на прибережних скелях, у чагарниках, у виноградниках, рідко на узбіччях доріг.
Буркун ароматний медонос
Буркун ароматний
дворічна, рідше однорічна бобова трав'яниста рослина. Буркун ароматний
поширений у Західному та Східному Сибіру, Далекому Сході, Середній Азії та Казахстані.
Корінь буркуну ароматного порівняно короткий, бічні розгалуження добре
розвинені. Стебла буркуну ароматного прямі, округлі, тонкі 4-
Буркун ароматний цвіте з червня до вересня, дозрівання бобів з липня по жовтень.
Буркун ароматний росте на супісках і пісках, росте на солонцюватих луках і по берегах річок, частіше в гірських областях, у передгір'ї з різко континентальним кліматом із суворими зимами.
Буркун ароматний кормова рослина. Заслуговує на велику увагу
для введення в культуру як дуже високопоживна і холодостійка рослина. Корм з
буркуну ароматного виходить кращої якості, ніж з буркуну білого. Буркун
ароматний хороший медонос великі квітки, рясно відвідуються бджолами, утворюють
велику кількість пилку та нектару. Цукровопродуктивність однієї квітки 0,0145
мг цукру, цукропродуктивність 1 гектара суцільних чагарників -
Буркун підвищує родючість ґрунту. Висококумаринні форми буркуну ароматного використовуються в тютюнової та лікеро-горілчаної промисловості.
Буркуновий мед
Буркуновий мед - належить до дорогих світлих сортів меду і відрізняється високими смаковими якостями, часто згадується як еталонний сорт меду. Читайте докладніше про мед з буркуну.
Комментариев нет:
Отправить комментарий